اتریشی ها هنر ایرانی را به تماشا گذاشتند

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از کیاست فرهنگی ایران درون اتریش، این نمایشگاه با آستان ۱۵ ستاره اتریشی همراه حیات که متجاوز از ۷۰ سال سن داشتند و تو دوران بازنشستگی، در حوالی های آموزش نگارگری میترا شاهمرادی، هنرپیشه نقاش ایرانی مقیم اتریش آموزش دیده و آثاری برگرفته از تصاویر کتاب های مینیاتور ایرانی را به عرضه گذاشتند.

در آیین افتتاح این نمایشگاه که با حضور جمعی از  دیپلمات های ایلچی گری جمهری اسلامی ایران در اتریش، اساتید دانشگاه، هنرمندان اتریشی و چندی از ایرانیان مقیم همراه بود، مهرداد آگاهی، رایزن فرهنگی ایران در اتریش، ضمن خیر گران کردن به حاضران، یادآوری کرد: ایرانیان با سابقه چند هزاره ساله درون هنر بسیاری از مطالب و مفاهیم را با شعر منتقل می کردند؛ رودکی از بدوی شاعران ارشد پارسی گوی ۱۲۰۰ سال قبل می زیسته و فردوسی حدود هزاره سال قبل شاهنامه را سروده و مولانا و سعدی همچنین تو حدود هشتصد سال پیش و حافظ شاعر نامدار شیرازی تو حدود ۷۰۰ سال قبل زندگی می کرده است. گوته شاعر بزرگ آلمانی حدود پانصد سال بعد از حافظ اثر مشهور دربار شرقی غربی را اراده و تقدیم به نگهبان کرد و درون بین بزرگان ادب نگهبان و گوته را همچون برادر می دانند.

آگاهی گفت: این پیوند قشری توسط یک ادیب و مترجم مبصر اتریشی بوسیله معروفیت هامر پورگشتال که به اصطلاح های عربی، فارسی و ترکی استانبولی مسلط حیات و به نشانی یک دیپلمات و مترجم داخل کشورهای متنوع خدمت می کرد، زمانیکه در عثمانی حضور داشت دیوان نگهبان را بوسیله آلمانی برگردان کرد و این پی به مشت گوته رسید و گوته که متجاوز از ۶۰ سال سن داشت درون بالا پختگی ناخواسته نگهبان شد.
و امسال حدود ۲۰۰ سال از نگارش دیوان شرقی غربی گوته می گذرد.

بوسیله اصطلاح او، بسیاری از اهالی علم، فن، تاریخ و هنر علاوه بر توضیحات مکتوب، تصاویر نگارگری را به متن نیز می افزودند؛ بطور مثال در شاهنامه طهماسبی علاوه به خشکی امدن اشعار، داستان ها نیز نگارگری شده و با ظرافت تصاویری خلق شده که هر بیننده ای را سرمست کرده و این آمیختگی داستان و تصویر احاله فرهنگ و روح لطیف را سیال و ساری می نرم.

رایزن فرهنگی ایران در اتریش توضیح قسط: هنرمندان فراهم در نمایشگاه، پس از صبر از کار متجاوز از قبل به نزاکت و هنر توجه کرده اند و با خلق آثار ایرانی به خشکی امدن غنای اتصال فرهنگی دو قلمرو می افزایند که باعث آرامش فکری خود و بینندگان و نفوذ مثبت پهلو محیط خویشتن می شوند.

تو ادامه این مراسم، میترا شاهمرادی هنرپیشه نقاش و مدرس نگارگری ایرانی با توضیح چگونگی این برنامه ها که خلال دو سال گذشته افراد زیادی را به خود جذب کرده است، گفت: افراد با علاقه این رشته را فرا می گیرند و امروز منتخب تعدادی از هنرمندان را برای عرضه بوسیله مشورت فرهنگی ایران آورده ایم تا بینندگان نیت جدی تعدادی از افراد بازنشسته که بین ۷۰ تا ۸۰ سال سن دارند را ببینند که چگونه با علاقه بوسیله نگارگری ایرانی در این نمایشگاه را حضور دارند.

درون ادامه شاهمرادی با نام بردن از هنرمندان، آثار آنها را نشان می انصاف و هنرمند تک تشویق قرار می گرفت. در انتها با مدال دادن چهار اثر از یک بانو ۹۲ ساله که مدتی قبل از دنیا رفته بود، او را سمبل فرد علاقمندی دانست که تا روزهای آخر با صدای زیر مردانه فراوان بوسیله فرمان نگارگری مشغول وجود.

داخل این مراسم محمدرضا آذین هنرمند و آهنگساز ایرانی مقیم اتریش با معرفی ساز نی به حاضران و تشریح درباره راندمان آن، به نواختن نی پرداخت که متجاوز مورد توجه قرار گرفت.

این نمایشگاه که از ۲۶ شهریور  آغاز شده به مدت سه هفته ـ هر روز ـ  از روزگار ۱۳ تا ۱۶ بخاطر بازدید علاقمندان درست است.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

برندگان محک ی عکاسی ستاره شناس سال ۲۰۱۹ اطلاع دادن شدند

رصدخانهSGHAROOOON ی خسروانی گرینویچ برندگان امسال تمرین ی مبصر عکاسی نجومی Insight Investment Astronomy Photographer را اعلام کرد. تماشای عکس […]

برندگان دهمین مسابقه عکاسی Audubon معرفی کردن شدند

مقاله های مرتبط:شناساندن برندگان تمرین عکاسی حیات وحش ۲۰۱۸ بریتانیابرندگان محک عکاسی حیات وحش ۲۰۱۶ جمعیت ملی آدوبان (Audubon)، انجمن […]

تفرج های اردبیل در یک نمایشگاه

به گزارش ایسنا، نمایشگاه جلوه های تعزیه با عنوان ۴۰ عکس از ادوار گذشته ماتم مردم اردبیل افتتاح شد. این […]